חלום של צעצוע

יום הולדתו של דניאל הגיע. הוא מקבל במתנה את רובוט הצעצוע הכי מדליק והכי חדיש.
כשדניאל הולך לישון הצעצועים בחדרו מתעוררים לחיים. הרובוט מתחבב על צעצועיו האחרים של דניאל ובכך מעורר את קינאתו של גולי, בובת הליצן, שחש שתהילתו נגנבה ממנו. גולי מנסה להזיק לרובוט, אך הוא נתפס על ידי שאר הצעצועים ומנודה מהחבורה.

אורח לא צפוי מתפרץ לחדר ובעקבותיו הצעצועים יוצאים להרפתקה שבה כל אחד מהם מוכן להקריב את עצמו בשביל האחר.

 

סיפור קסום על חברות, אני, אתה ושיתוף פעולה מאושר סל תרבות ארצי מכתות גן-ד'.

בהשתתפות  השחקנים:  עפר פרימן וראובן קובריגרו

כוריאוגרפיה: אור אבוהב
מחזה: רענן פררה , משה בן שושן
במאי: יאיר שרמן
תלבושות: לימור הרשקו
תפאורה: אדם קלר
תאורה: שי יהודאי

המופעים הקרובים

 • 27.04.17

  חלום של צעצוע

  היכל התרבות באר שבע

  09:30,11:00

  סל תרבות
 • 19.05.17

  חלום של צעצוע

  יד לבנים רעננה

  09:00, 10:30

  סל תרבות
 • 04.06.17

  חלום של צעצוע

  מרכז דוהל

  10:00,11:40

  סל תרבות
 • 14.06.17

  חלום של צעצוע

  היכל התרבות באר שבע

  סל תרבות

וידיאו

ביקורות:

מיוזיקל קטן השפע היצירתי של להקת "קמע" מפגיש אותי עם הלהקה הדרומית הזו, על מופעיה וקהליה השונים, בתדירות גבוהה במיוחד.

לקראת הקיץ מציגה "קמע" את "חלום של צעצוע", פנטזיה בימתית מתוקה, מושקעת ומענגת לעיניים, עליה אחראים הכוריאוגרף אור אבוהב, המחזאים רענן פררה ומשה בן שושן, והבמאי יאיר שרמן.

ביחד הם מציגים מופע שמבחינת הילדים הוא מעין "צעצוע של סיפור" (שרוחו שורה בין פרקי הסיפור אותו יצרו פררה ובן שושן), המוגדר כמופע מחול-תיאטרון ומאפשר גם למי שמחול אינו נגיש עבורו במיוחד, להבין וליהנות.

לכבוד יום הולדתו מקבל דניאל במתנה רובוט חדיש, המתחבב על צעצועיו האחרים של הילד, ומעורר את קנאתו של גולי הליצן, צעצועו האהוב של דניאל. בלילה מתעוררים הצעצועים לחיים, ועוברים הרפתקאות המעמתות אותם עם קונפליקטים של קנאה ומסתיימות בחברות וקירבה.

החוויה שמייצרת "קמע" בהפקה החדשה צבועה בצבעים חלומיים בנוסח סרטי וולט דיסני. טיפול ויזואלי מושלם, תפאורה יפהפייה, תלבושות מרהיבות, מוזיקה נהדרת וקטעי מחול שמספרים בתנועתם סיפור ולא משמשים רק כקישוט מתבקש.

המעבר בין הצעצועים הקטנים שבקופסה לצעצועים שמתעוררים בלילה לחיים בגודל אדם נבנה בחוכמה, והנטייה המתמידה של "קמע" לעבר הצבעוניות הקסומה משרתת היטב את הפורמט הילדי.

"הם כמו צעצועים אמיתיים" משתאה הקטנה, למול מגדל הטבעות בגודל טבעי, בובת החייל, בובת נינה הבלרינה היוצאת מתיבת נגינה קטנה, גולי הליצן, והחייזרית החמודה.

הקריצה וההומור המלווים את המופע כולו מגיעים לשיאם עת נכנסות לבמה ארבע הבבושקות המנסות להשיב את נינה הבלרינה לתחייה, והתוצאה היא מעין מיוזיקל קטן בנוסח שנות הארבעים-חמישים, פנטזיה מרהיבת עיניים שמענגת את הילדים ומייצרת אצלם מעורבות גדולה מול הסיפור שפורט להם על נימים מוכרים.

המופע הוא, כאמור, מעין הצגת-מחול, כלומר שילוב של מלל ומחול שלא תמיד עובדים יפה יחד במופעים מעין אלה. הפעם, לשמחתי, נחסכת המבוכה שלפעמים נגרמת מול משחקם של רקדנים, ואלה מבצעים היטב ובאמינות גם את תפקידם המשחקי, מגובים בשחקנים עפר פרימן וראובן קובריגרו.

להקת קמע מציגה במחולוהט מעין הצגת מחול מושקעת ומענגת בהשראת "צעצוע של סיפור"

ביקורת מאת : טל גורדון (אתר הבמה)