לא נודע

היצירה הנה פנטזיה בהשראת אירועים אקטואליים, המתרחשת אי שם, במקום שמעבר לקצה….ביום שאחרי. אולי זה כבר כאן?

כוריאוגרפיה: תמיר גינץ
מוזיקה מקורית: אבי בללי
תפאורה ובמה: אדם קלר
תלבושות: לימור דרור- הרשקו
תאורה: שי יהודאי

המופעים הקרובים

  וידיאו

  מן הביקורת:

  "גינץ מחולל תמונתיות מלאת הדר, התרחשות חלומית בתוך שדה פחמי ורוחש, בורא תמונת עולם מרהיבה ומלבת דמיון, שהמוות הוא היסוד הסמוי שלה…. והוא בונה ומפרק קבוצות, מאחד ומפורר אותם לקטעי סולו מלאי תנופה. והמוזיקה הסוחפת של אבי בללי, עוזרת לרקדנים לרקוע, להגיח ולהיעלם…. "

  ענת זכריה, "ידיעות אחרונות", 1.5.16

  "יצירה מטופלת היטב ברמת הפקה מרשימה.. גינץ הוא כוריאוגרף מיומן עם עין טובה במיוחד לקומפוזיציות ולרשותו עמדה להקת רקדנים הטובה שידעה 'קמע'. יש לציין במיוחד את תרומתו של המוסיקאי המוכשר אבי בללי, יוצר פס הקול המקורי, העשיר ומהפנט, שהעלה את העבודה והעמיק את הריבוד האמנותי שלה."

  אורה ברופמן, "ג'רוזלם פוסט" , 3.4.16

  "במכלול שלה הכוראוגרפיה שיצר תמיר גינץ ב״לא נודע!״ מתמודדת יפה במבע הרעיוני, ובדרך כלל בתנועה משוכללת ובביצוע חי ואנרגטי. תחושת האירועים שהיו, שהווים, ושיהיו, מובנית בה במתח הנשמר ברגעים שיש בהם ביטוי מובהק של כאוס, של מאבק, ובעיקר של חיפוש אחר קרני אור, והבהובים קלים של תקווה. "

  צבי גורן, "הבמה", 25.3.16

  "היצירה בנויה במקצועיות של כוריאוגרף מנוסה. האופן שבו הוא בונה ומפרק קבוצות כדי לתאר, שולט בבטחה בעולם הבנוי על כרעיים של הרס. .. לקסיקון התנועה עשיר…. הטיפול הכוריאוגרפי מצביע על תפירה עילית. הרקדנים מצוינים. "

  רות אשל, "הארץ", 26.3.16

  " היצירה החדשה של הכוריאוגרף תמיר גינץ ללהקת קמע היא ניסיון מרשים לייצג את המצב הכאוטי, האלים והדחוס שבו אנחנו נמצאים…. ככלל, "לא נודע" היא קודם כל יצירה אסתטית מאד. הליטוש המוקפד של קווי הגוף נשמר גם כאשר התנועות אינטנסיביות, כוחניות ופראיות. האסתטיזציה הזאת יוצרת גם אפקט אחר, מעניין כשלעצמו, והוא המיזוג בין יופי התנועה/הגוף לכיעור של הרועשטמון באדם. בדרך זו, וגם בזכות הביצוע המצוין של הרקדנים שמתמסרים ליצירה בטוטאליות מעוררת הערכה, מצליחה "לא נודע" לשאוב את הצופה פנימה וגם להציף תהיות באשר למצבנו בנקודת הזמן הנוכחית. "

  עידית סוסליק, "עכבר העיר", 17.4.16