1.6.20

אלדר אלגרבלי – לא נשכח אותך…

אנחנו כואבים את לכתו של אלדר שנפטר ב 22.5.20...

בצער רב, המומים וכואבים, אנו מודיעים על פטירתו בטרם עת של הרקדן האהוב, הוותיק והבכיר בלהקת המחול קמע ומורה בבית הספר בת דור, אלדר אלגרבלי ז"ל.
אלדר קשר את גורלו בלהקת המחול קמע מעונת 2011, הפך לסולן ובהמשך לקפטן הרקדנים.
אלדר היה אמן בחסד עליון שהיווה השראה אינסופית ליוצרים ולחבריו, הופעותיו על במות בארץ ובחו"ל הפעימו עשרות אלפי צופים. דמותו, כשרונו ואישיותו האצילית חקוקות לעד בכל יצירות הלהקה.
מאוגוסט 2019 אלדר הוזמן על ידי תמיר גינץ להיות עוזר למנהל האמנותי וגם בתפקיד זה הצטיין והיווה דוגמה ומופת לכל מקורביו.
אלדר היה מורה אהוב ומוערך בבית הספר בת דור באר שבע, מסור ומקצוען בעבודתו, לימד את כל תלמידי ביה"ס, וכולם קשורים אליו ומעריכים אותו.
יהי זכרו ברוך.

תמיר גינץ, המנהל האמנותי של להקת המחול קמע, כתב לאלדר:

אלדר שלי אהוב יקר,
רציתי שתבוא לחבק אותי אחרי הניתוח שלי , הבטחת : "אחרי הניתוח שלך " אבוא ואחבק, עכשיו קורונה תמיר, אז אסור… ".
והגעתי מבית החולים ביום חמישי בלילה ובמקום הביקור שהבטחת התבשרתי על לכתך מאתנו, ולא זכיתי בחיבוק הזה, האחרון. ועכשיו אני שולח לך מילות פרידה ואפילו לא יכול לבוא בעצמי לחבק.

הגעת אלי לאודישן ללהקת המחול קמע לפני 9 שנים ומיד ראיתי שאני רוצה שתלך איתי יחד בדרך, ביצירה, בקשיים, בהופעות ובהצלחות, בסיורים בחו"ל שכה אהבת, ברגעי השפל וההצלחה.
נקשרנו בברית מיוחדת. היית יותר מרקדן, תמיד מקצוען, בוגר, מוביל, נותן דוגמא אישית לכל, צנוע ועניו, חרוץ וחכם… היית המוזה שלי לכל היצירות בעשור האחרון, דמותך נשקפת בכל מופע במרכז, מכל וידאו, פוסטר, פרסום או הדפס.
איך לעשות כל תנועה שאני רוצה באיכות נכונה….? אלדר הוא הפרוטו טייפ, הייתי אומר לכולם, תסתכלו עליו…ותלמדו.

הפכת להיות לי ליותר מעובד, לחבר ומשענת -" קפטן הלהקה "… ואני שם לצדך תמיד להרים אותך לחזק ולכוון. ניסיתי לאתר את רגעי הצל שלך ולנסות לכוון אל האור ותמיד הדפת אותי, "תמיר, אל תתערב לי באישי..". לעיתים גם הקשבת והחרשת.

לפני כשנה וחצי החלטת ללכת ולעזוב את הלהקה, להיפרד, הרגשתי שהיית צריך להציץ החוצה מעבר לכל מה שאני יכול לתת לך. שזה לא מספק אותך. ולא שקטתי לרגע אחד, כל הזמן חשבתי שאני חייב להחזיר אותך אלינו לבת דור, לקמע, לבמה ראויה לכשרונך הענק,
למקום שבו אתה הכי מוערך ומושקע, הרגשתי שבלעדיך אני לא שלם, שאני חייב שתהיה איתי, שאתה שלי, רק של היצירות שלי, שאף אחד לא גורם לך להוציא את המיטב שבך על הבמה כמוני. קראתי לך ואמרתי אלדר תחזור הביתה, אתה יכול להיות כלום בתל אביב או כוכב, מלך ומנהיג בקמע בבאר שבע, בוא ותהיה העוזר שלי , תן לי ללמד אותך את כל מה שאני יודע. בוא תהיה לצידי – אני צריך אותך.
ובאת.

והיו לנו איזה 7 חודשים נפלאים של הרמוניה ושיתוף פעולה, זה הרגיש נכון, מוצלח, שיש לך ייעוד ומסלול לחיים. אתה אמרת שאתה מאושר בתפקיד ונהנה והפעמת את כל מי שהיה סביבך בהשראה… בלהקה ובביה"ס שגם אותו כבשת. הרגשתי שעזבת מבולבל ואבוד אחרי תהפוכות בחיים האישיים ואני לא שקטתי עד שהצלחתי להחזיר אותך אלי כדי להציל אותך, לשמור עליך, לתת לך משמעות חיובית וחיונית לחיים.
ועכשיו אני כל כך כועס ועצוב שלא הייתי שם להגן עליך….

הכי גדול היית על הבמה במתיאוס פסיון, יצאת עירום מתחת לתכריכים, קמת לתחיה והפכת על הבמה להיות אל מלא השראה , מרגיע, מנחם אולם גם אסרטיבי וחזק, ממש כמו שהצטיירת לרבים מאתנו בחיים.
עכשיו אתה כבר לא תקום ואני אשאר רק עם הזיכרון של התחייה הקסומה הזו. אחלום עליה.

אלדר אלגרבלי, היית לנו ללהקת המחול קמע, לבית הספר בת דור, לקהילת המחול בישראל ובעולם, לדורות של רקדנים, צוות, מנהלים ולכל מי שהכיר אותך, דוגמה ומופת למצוינות- ענווה – כח והתמדה, לאמן מדהים ומעל לכל היית לי נאמן. נאמן באמת.
עשרות אלפי אוהדים יחלמו על דמותך שמילאה את הבמות בעשור הזה ויתגעגעו.
אני שולח לך את אהבתי ותמיד, תמיד תחייה בתוכי.

בשם קמע, בת דור, מנהיגי העיר באר שבע, וכל קהילת המחול שהייתה מרכז חייך אני אומר לך תודה, תודה גדולה.

תמיר

קורות חייו:

אלדר נולד ברחובות ב 1986.

אלדר היה בוגר מגמת מחול בתיכון ע"ש אהרון קציר ברחובות במסלול שש שנתי בניהולה של מריולן גוטסמן.
לאחר שרות צבאי של חמש שנים כקצין בצה"ל, חזר לרקוד שנה במסלול להכשרת רקדנים בביכורי העיתים.

התקבל כרקדן לקמע מספטמבר 2011. משנת 2014 היה קפטן הרקדנים של הלהקה.

אלדר רקד תפקידים מרכזיים בכל יצירותיו של תמיר גינץ ולימד רפרטואר של קמע בבית הספר בת דור וסדנאות בשפת הלהקה ברחבי הארץ.

ביולי 2018 אלדר פרש מהלהקה ובעונה זו הוזמן להיות מנהל חזרות מחליף מספר חודשים. בעונת 18-19 רקד בפרויקטים של כוראוגרפים שונים כרקדן עצמאי בין השאר עם רונית זיו ו"בלט ירושלים". .

 

תמיר גינץ הזמין את אלדר בעונת 19-20  לחזור ללהקה כאסיסטנט למנהל האמנותי ורקדן בכיר .