9.5.22

חזרנו מסיור אינטנסיבי באירופה שזכה להצלחה גדולה!

"זעם" ו"הפסיון של מתיאוס 2727" הרימו את הקהל בצרפת וגרמניה על רגליו בתשואות רמות

בתחילת חודש אפריל יצאנו לסיור הופעות אינטנסיבי באירופה. הסיור נפתח עם היצירה האחרונה של תמיר גינץ "זעם" שהועלתה בעיר בלפורט בצרפת במסגרת סדרת מחול יוקרתית. זו הייתה ההופעה הראשונה של הלהקה בצרפת וזכתה לתגובות נפלאות.

הלהקה המשיכה  ללברקוזן לחזרות על "הפסיון של מתיאוס 2727" שהועלה בהפקה מוזיקלית מלאה בשותפות עם תזמורת L'arte del Mondo  בניהולו המוזיקלי וניצוחו של  Werner Ehrhardt, זמרי מקהלת וופרטל  Kantorei Barmen Gemarke ומקהלת   Vox Bona מהעיר בון ו- 4 זמרים סולנים.

הכוריאוגרפיה המהפכנית של תמיר גינץ ל"פסיון" של י.ס. באך זכתה לשבחים רבים בארץ ובחו"ל ובדרך כלל מועלית ברחבי העולם עם מוזיקה  מוקלטת. האיחוד על הבמות בגרמניה עם התזמורת והמקהלה, שהיו היזמות והשותפות לאורך שלוש שנים לתהליך לידת היצירה טרם הבכורה ב 2017, הביא להתרגשות גדולה אצל כל האמנים. השותפות והחברות היו חוויה מעצימה שעברה מהבמות אל הקהל ובמקביל יצרה קרוב לבבות גדול מאחורי הקלעים בסיור.

הפקת הענק עם 120 המשתתפים, רקדנים, נגנים, זמרים וסולנים, הועלתה בהיכלי התרבות הגדולים בלברקוזן, וופרטל, אשפנבורג, פורת ומינינגן. במינגן נחתם הסיור כאירוע השיא של פסטיבל באך הארצי של גרמניה. כל ההופעות התקבלו בתשואות רמות, כשבכל פעם הקהל קם על רגליו, רוקע בהתלהבות (מנהג גרמני) ומריע לרקדנים, לנגנים ולזמרים דקות ארוכות.

תמיר גינץ הוזמן לפתוח בהרצאת מפגש אמן את הקונצרט של "יום שישי הטוב" בכנסיית העיר בון. גינץ שיתף את הקהל במטען שלו כבן לניצול מחנות הריכוז בשואה וכיצד מינף את מורשתו למסר של אחווה ושלום ביצירה "הפסיון של מתיאוס 2727". לאחר דבריו, נגנה התזמורת עם מקהלת העיר בון את היצירה בפסקול הייחודי לקמע כשמעל מזבח הכנסייה מוקרנים דימויים של וידאו וצילומים ממופע הלהקה. "אתם 1000 נוצרים טובים שבאתם לפסחה לכנסייה ואני מולכם יהודי אחד על אדמת גרמניה מתרגש לדבר לפניכם…" , פתח גינץ.

הלהקה צפויה להעלות בחו"ל את "זעם" ו"הפסיון של מתיאוס 2727" גם בעונה הבאה 22-23.