4.9.17

המופע החדש TWO

יוצאים לסבוב הופעות ארצי עם המופע החדש "TWO", בערב מועלית יצירת המופת של כוראוגרף העל הספרדי נאצ'ו דואטו "גנואה" לצד עבודה חדשה של תמיר גינץ "מותר רק לאהוב".

דואטו מנהל כיום את בלט האופרה של ברלין, מהלהקות הגדולות והחשובות בעולם וזאת לאחר שהוביל במשך 20 שנים את הבלט הלאומי הספרדי. הענקת הזכויות על יצירתו לקמע הנה אירוע היסטורי במחול הישראלי. לאחר תשבחות מהביקורת והקהל כאחד יועלה המופע בעונת 2017-18 במיטב היכלי התרבות בארץ: בית העם רחובות, מרכז הבמה גני תקווה, המשכן לאמנויות הבמה באר שבע, תאטרון ירושלים, אודיטוריום חיפה, היכל התרבות יבנה, היכל התרבות מוזה חוף הכרמל, יד למגינים יגור,  אולם מועצה אזורי תמר ועוד…

מהביקורת:

" הנכונות של נאצ'ו דואטו, מחשובי הכוריאוגרפים כיום, לתת ללהקת המחול קמע לבצע יצירה שלו היא הענקת חותמת בגרות ואיכות ללהקה"

גינץ – "רגע קסום היה כאשר זוגות של רקדנים אחזו ידיים פרושות לצדדים ונעו מצד לצד תוך הקשבה לשיר של פול אנקה. היה בכך סוג של פשטות והרפיה שיצרה שניות מרגשות".

רות אשל, "הארץ – גלריה" 26.3.2017

 

 "יש בהחלט הרגשה שלהקת המחול קמע מתחזקת ועושה מאמצים לתפוס מקום של כבוד בין הלהקות הממוסדות. אין ספק שרכישת הזכויות להציג את "גנאווה" של נאצ'ו דואטו, היא כעת הנוצה בכובע של הלהקה ומקור גאווה. היצירה הזו של דואטו זכתה לפופולריות בינלאומית ומזה שנים היא כלולה ברפרטואר של הרבה להקות חשובות "

"התכנית הנוכחית הייתה אחת מהמהנות שראינו בביצוע להקת קמע שהולכת בעקביות בדרך הנכונה".

אורה ברפמן, ריקודיבור 23.3.2017

 

"התמזל מזלה של להקת קמע שכוריאוגרף בסדר גודל של דואטו מגיע לעבוד עם רקדניה. בחיבור הזה אפשר לראות צד אחר ברקדניו של גינץ, ולהציג לקהל ערב של מחול מענג"

טל לוין, עכבר העיר 23.3.2017

 

"להקת המחול מבאר שבע מפגינה בגרות ויכולת בשתי יצירות יפות, אנרגטיות וסוחפות".

גינץ -"התוצאה המלאה היא מחול מעובד בתנועה שיש בה יופי, עוצמה, במבנים מדויקים או ברגעים שבהם ניכרת תחושת החירות והזהות האישית בתוך הציוות הזוגי או החברתי. יש תמונות מרתקות ויש נינוחות והאיזון ביצירה מצויין".

"בסך הכל נוצרת חגיגה יפהפייה, שמאז העלתה לראשונה ב 2005 נחשבת לאחת היצירות החשובות של דואטו. ומי יודע אולי בהמשך, בעקבות הביצוע המרגש של להקת קמע, הוא יעלה כאן גם את יצירתו "כל נדרי".

צבי גורן, הבמה 23.3.2017