25.10.21

כובשים את אירופה – הלהקה יוצאת לסיבוב הופעות נרחב בחו"ל

לראשונה מאז פרוץ משבר הקורונה, יצאנו לסיור בחו"ל עם היצירה "הפסיון של מתיאוס 2727" שהוזמנה לפסטיבלים רבי מוניטין בגרמניה. היצירה הינה שיתוף פעולה שנוצר מלכתחילה בין  גרמניה- ישראל וקטפה ביקורות מעולות בכל רחבי העולם. לצידה נופיע בחו"ל לראשונה עם "זעם", יצירתו החדשה של גינץ,

"הפסיון של מתיאוס 2727"  עלתה בליווי מוסיקה מוקלטת בפסטיבל קמפטן ולאחר מכן תמשיך לפסטיבל לודוויג-שאפן שהוא מפסטיבלי האומנות היוקרתיים באירופה. היצירה החדשה, "זעם", תפתח את תכנית המחול בנאוייס, תיאטרון שמארח השנה לצדנו להקות מחול עם מוניטין כמו להקתה של מארתה גרהם ואריק גוטייה משטוטגרט. כך, להקת המחול קמע ממצבת את עצמה כאחת משגרירות התרבות החשובות ביותר של המדינה. בנוסף, היצירה "זעם" תמשיך להופעות נוספת בחודש נובמבר בעיר מינסטר, אחת מהערים העתיקות בגרמניה בירתה של מחוז נורדריין-וֵסְטְפַאליה (בגרמנית: Nordrhein-Westfalen) בפסטיבל לכבוד ישראל.

צוות הרקדנים וההנהלה בנסיעה המונה 20 איש, בהובלתו של הכוריאוגרף והמנהל האמנותי של הלהקה תמיר גינץ, נרגשים לאחר שנתיים של קיפאון לייצג את המדינה ואת העיר באר שבע ברחבי העולם וכבר נערכים לסיורים הבאים בהמשך השנה המתוכננים בצרפת שוב בגרמניה מקסיקו ועוד.