20.7.17

הצלחה גדולה לקמע בפסטיבל הגדול של פורטוגל בצל איומים של ה BDS וארגונים פרו-פלשתינים

חזרנו בימים אלו מסיור בפורטוגל בפסטיבל אלמדה היוקרתי, פסטיבל המדורג שלישי בגודלו באירופה.

בשבועות טרם הנסיעה החל קמפיין בפורטוגל בכל כלי התקשורת מטעם תנועת ה  BDS וארגונים פרו-פלשתינים בקריאה לבטל את הופעות הלהקה ולא לאפשר את קיומם בפועל. באיומים שהגיעו ללהקה ולמארגני הפסטיבל נשמעו האשמות כנגד הממשל בישראל ונקיפת אצבע מאשימה אל להקת המחול קמע כ "בובות של השלטון הישראלי המתעלל בפלשתינאים", "אמנים שהם כלי משחק בידי הממשלה הישראלית ליחסי הציבור של ישראל".

ערב ההופעה המרכזית של הלהקה בפסטיבל עם "לא נודע" הופעלו לחצים פוליטיים על מנהל הפסטיבל, הבמאי רודריגו פרנסישקו, לא לאפשר את קיום המופע. פרנסישקו התייצב לצד "קמע" ולא נכנע לאיומים על הפגנות והפרעות בפועל שישבשו את מהלך המופע. הנהלת הפסטיבל הגדילה לעשות כשהדפיסה מהדורה מיוחדת של עיתון הפסטיבל ובעמוד השער שלו מניפסט של הבעת חופש אמנותי ויצירתי לצד שבחים ללהקת המחול קמע.

שגרירות ישראל בליסבון בראשות השגרירה הגב' ציפורה רימון וצוות מחלקת האמנויות במשרד החוץ בארץ נרתמו לעזרה בטיפול הסברתי בתקשורת הפורטוגזית ובסידורי אבטחה מיוחדים. קמע קיימה את הופעתה כמתוכנן ביום ד' 12.7 לפני אולם מלא אוהדים. בסיום המופע שזכה להצלחה רבה הקהל כולו נעמד על רגליו וסרב להיפרד מהרקדנים.

תמיר גינץ הוזמן לראיון נרחב בערוץ הטלוויזיה הפורטוגזי הממלכתי במהדורת החדשות המרכזית בו הוא התעמת עם שאלות קשות בנוגע למצב המדיני בישראל והציג בתשובותיו את עמדותיו כאמן ישראלי החופשי ממחויבויות פוליטיות במדינה דמוקרטית ליברלית..

לצפייה בראיון :

https://www.rtp.pt/noticias/mundo/coreografo-israelita-rejeita-interseccao-da-arte-com-a-politica-entrevista_v1015341