27.10.22

סבוב הופעות יוקרתי בסתיו במקסיקו ושוויץ מזניק את עונת ה 20 בלהקת המחול קמע

להקת המחול קמע הוזמנה למקסיקו בשיתוף פעולה בין שני הפסטיבלים הגדולים "סרבנטינו" ו"סנטה לושיה" לכבוד חגיגות ה 70 לכינון היחסים הדיפלומטיים בין ישראל למקסיקו ובהובלת שגרירות ישראל במקסיקו.

הסיור החל בעיר גוואנחואטו המארחת את פסטיבל סרבנטינו הבינלאומי החוגג 50 שנה.  אל סרבנטינו מוזמנים 2000 אמנים ידועים מכל רחבי העולם מ -30 מדינות מתחומי אומנות מגוונים: תיאטרון, אופרה, מחול, מוזיקה ואמנות פלסטית. על במת התיאטרון המפואר בעיר עלה "הפסיון של מתיאוס 2727" וזכה להצלחה גדולה, במופע נכחו כבוד שגריר ישראל במקסיקו צבי טל ורעייתו אירית ומנהלות הפסטיבל. הטלוויזיה הלאומית צילמה את המופע בשלמותו והוא ישודר במקסיקו בערוץ הממלכתי ובמדינות נוספות באישור הזכויות מהכוריאוגרף תמיר גינץ.

הלהקה המשיכה לעיר המרכזית גוואדלארה בה בתיאטרון עתיק ומרהיב המכיל אלפים הקהל הנלהב לא הפסיק להריע לרקדנים ולכוריאוגרף. התקשורת במקסיקו מסקרת את הסיור באינטנסיביות בעיתונים, באתרים ברדיו ובטלוויזיה.

ערב יוצא דופן ומלא חוויות היה במופע האחרון שלנו במקסיקו בעיר מונטריי על גבול ארה"ב, באצטדיון חוץ מיוחד שנבנה לפסטיבל סנטה לושיה בככר העיר. המופע "זעם" מאת תמיר גינץ הועלה בפני קהל של 3000 איש תחת כפת השמיים מעל במת ענק, והוקרן במסכי ווידאו ענקיים בצדי הבמה. המופע הועבר על ידי הטלוויזיה הממלכתית בשידור חי ברחבי אמריקה הלטינית. אלפים הריעו ללהקה, שלחו שבחים ומסרים במדיה החברתית, מושל מקסיקו צייץ לשבח את הלהקה בטוויטר שלו, עשרות מאמרים פורסמו בתקשורת וביקורות מחמיאות. נשיאת הפסטיבל לורינה קנאבאטי הודתה ללהקה בהתרגשות מעל לבמה. טיאגו מוראלס, רקדן ענק ומנהל אמנותי של בלט מונטריי עלה לבמה לשבח את הכוריאוגרפיה, נספחת התרבות של ישראל טל יצחקוב ייצגה את משרד החוץ בכל באירועים בשם השגרירות במקסיקו.

"זעם" המשיך להופעה נוספת באירופה בתיאטרון הלאומי של שוויץ בעיר שפהאוזן, מאולמות התרבות היוקרתיים באירופה. הקהל גם בשוויץ קם על רגליו בסיום המופע ולא אפשר לרקדנים לרדת מהבמה.