20.09.22

תמיר גינץ הוזמן לקוריאה לשפוט וללמד בתחרות המחול המקצועי הגדולה בעולם

תמיר גינץ, המנהל האמנותי וכוריאוגרף הבית של להקת המחול קמע, הוזמן לקוריאה הדרומית לקחת חלק באירוע המחול לרקדנים מקצועיים הגדול בעולם שנערך מה 17-21.9.22. השנה לתחרות  Korea international Contemporary Dance Competition הנערכת כיוזמה של Korea Dance  Association  בשיתוף עם ממשלת סין הוזמנו ששה שופטים בינלאומיים מתורכיה, ברזיל, פורטוגל, איטליה וגרמניה כשגינץ מייצג את ישראל, כמנהל האמנותי של קמע. לתחרות ניגשו 831 רקדנים מ 33 מדינות בעולם, מאות עלו לבמה באולם המפואר של מרכז האמנויות ב CHEONAN להיבחן במקצים על פי גילם בתחרות על פרסים בקטגוריות ילדים, נוער ובוגרים מקצועיים, במקצים נפרדים לנשים וגברים. מלבד פרסים כספיים התחרות נודעת באסיה גם מאחר והרקדן שזוכה בתחרות הבוגרת במקצה הגברים מקבל פטור מלא מהשרות החובה הצבאי בקוריאה, עובדה שסוחפת מאות גברים קוריאנים להתאמן מגיל צעיר שנים באינטנסיביות כדי להגיע למעמד ולהשתחרר מהשרות הצבאי. 

בשלוש השנים האחרונות האירוע נערך בשיתוף עם DANCE PLANNER- חברה קוריאנית ממשלתית שתפקידה לתווך לרקדנים באסיה משרות בחו"ל וכך לצד התחרות הוזמנו המאסטרים, מנהלי הלהקות,  לקיים אודישנים וללמד כתות אמן למשתתפים. גינץ מספר שההיענות לסדנאות של רפרטואר קמע עם יצירותיו הייתה פנומנלית והחשיפה של מאות הצעירים המוכשרים ללהקת המחול קמע ולעשייה האמנותית של הלהקה בבאר שבע הייתה מרגשת: 

"עשרות רקדנים ניגשו אלי לאחר המפגשים להתעניין בלהקת המחול קמע. האקזוטיות של ישראל ובאר שבע לצד החומרים התנועתיים הייחודיים לנו, ריתקו אותם. הם מאד רוצים לבוא לעבוד בלהקה. כשצופים במאות הרקדנים בתחרות מילדים ועד בני 30 פלוס – פשוט משתאים… יש להם יכולות פיזיות ואקרובטיות שאנחנו פשוט לא נתקלים בהם במערב, מדובר ברקדנים עם כשרון פנומנלי, טכניקה גבוהה וחזקה ומסירות לעניין ברמות בלתי נתפסות, דבר פה אינו דומה לסטנדרט של המערב, זה עולם מקביל ואחר. היה לי לכבוד להיות בחבר השופטים לצד 3 מנהלי להקות שנוצרו אתם יחסי חברות נפלאים: דניאל קרדוזו מ Quarum Ballet"" בפורטוגל, ג'וזפה ספוטה מ "" Mir Dance Company  וסרגיי ואנייב מלהקת הבלט " Theater Plauen- Zwickau  " , שניהם בגרמניה.  לייצג את הלהקה, המדינה ובאר שבע, לראות את דגל ישראל נישא בהוקרה על מפעל חיי בחו"ל זו גאווה גדולה.   אני בטוח שהקשר בין קמע לבין קוריאה רק ילך ויתעצם.

תודה מיוחדת ל  Kim Dong-Uk, CEO of Asia Dance Audition and Dance Planner  ול  Hyejune Park  על האמון, ההזמנה האירוח והחברות".